Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Kam na výlet: Signal Festival i Comic-Con


 • 14. října 2021

  16:57

  Počasí o víkendu 16. a 17. října bude slunečné s teplotami kolem 12 stupňů. Vyrazte proto na pěkný výlet. Ve spolupráci s CzechTourism a serverem kudyznudy.cz jsme pro vás připravili několik tipů.

 • Devátý ročník je po dvou letech zpět. Nabídne čtyři festivalové trasy, 15 instalací ve veřejném prostoru, šest instalací v rozšířené realitě a bohatý doprovodný program. Více najdete ZDE

  Signal Festival 2021 letos překvapí Zeny.cz

 • Svět splněných snů fanoušků sci-fi, fantasy a hororu se otevře od pátku do neděle v pražském O₂ universu. Vedle bohatého fanouškovského programu, návštěvy několika zahraničních hvězd, workshopů a dalšího bude mezi nejatraktivnější části určitě patřit soutěž kostýmů oblíbených postav.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • V rámci Mezinárodního dne archeologie je v Archeoparku v Liboci připravena v sobotu Podzimní středověkou slavnost. Součástí programu budou scénky ze života středověkého člověka, chybět nebudou ukázky tradičních řemesel, představení historických zbrojí i zbraní, aktuality z archeologie, ani stylové občerstvení.

  Dny archeologie v Archeoparku Liboc.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • V Loučni na Nymbursku si v sobotu připomenou hrdinství tamního knížete Karla Aloyse Fürstenberga a jeho vojáků v první části napoleonských válek. Přenesete se tu do konce 18. století a k vidění budou hned dvě bojové ukázky – bitvy u Hüningenu (12 h) a bitvy u Stockachu (14.30 h). Program tu začíná v 11 hodin slavnostním pochodem.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • *Zadní Třebáň – výtvarná dílna, dlabání dýní, podzimní tvoření, pivo, víno, dobroty – takový je program Havelského posvícení, které se odehraje v sobotu.

   

  *Neratovice – mix chutí světových kuchyní ale i té české nabídne v sobotu street food festival od 10 hodin na náměstí Republiky.

   

  *Švihov – hradní jarmark nabídne v neděli originální řemeslné produkty, tradiční pochutiny i zábavu pro děti.

   

  *Plzeň – Svatohavelské posvícení v Bolevci láká v neděli na tradice. Vyzkoušet si můžete stará řemesla, součástí je jarmark, dobroty i folklorní vystoupení.

   

  *Šternberk – Podzimní mlsání se opět uskuteční v sobotu na hradě. Všechny pokrmy sou inspirované „dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko“ a mlsat se bude v Liechtensteinské kuchyni.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • *Praha – v botanické zahradě v Troji je připravená venkovní expozice dýní všemožných druhů, tvarů i velikostí. Největším lákadlem je určitě vůbec největší dýně vypěstovaná u nás, váží neskutečných 175 kilo. Podívat se sem můžete do konce října. Více čtěte ZDE

   

  *Máslovice – v sobotu tu na vás čeká nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. Pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky.

  Autor: Botanická zahrada Troja

 • Každoroční pravěké dni pořádané oddílem experimentální archeologie Neolit se konají na hradě Točník o víkendu. Jako návštěvníci se tu rázem ocitnete v mladší době kamenné.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • Sobotní dopoledne bude patřit v zahradě zámku Skalice hobby závodům pro malé i velké jezdce. Ve 13 hodin proběhne za zvuku trubačů na lesní roh slavnostní nástup jezdců. Po jejich příjezdu bud následovat hon na lišku. Program je připraven i pro děti.  

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • Dobová hudba, lukostřelba, šermíři, kováři a další zajímavý program je připraven na sobotu na hradě Střekov. Akce tu začíná v sobotu od 11 hodin.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • To, co na jaře zasadíte, s tím se můžete na podzim pochlubit. Takové je moto podzimní části Flory Olomouc, která probíhá na výstavišti od čtvrtka do neděle. Součástí jsou i oblíbené Zahradnické trhy, gastronomický festival, dlabání dýní a další program.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • Na čtyřech tisících metrech čtverečních se v Tuchoměřicích rozkládá svět dinosaurů. Nevětší soukromá sbírka koster dinosaurů, modelů a virtuální reality vás zavede do dávno zmizelého světa. Více čtěte ZDE

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • Dlouho očekávaná stálá výstava v přírodovědecké části Národního muzea v Praze je tu! Zázraky evoluci nabízí opravdu unikátní výlet mezi zvířata. K vidění je na 1500 exponátů včetně 400 zcela nových, jimž vévodí legendární kostra plejtváka myšoka. Řada vystavených exponátů je zachycena v přirozené akci – při lovu, páření, péči o mláďata, odpočinku. Více čtete ZDE

  Autor: Blesk:Alexandr Malachovský

 • V Nové budově Národního muzea v Praze otevřeli stálou expozici s názvem Dějiny 20. století. Vystaveno je více než 1000 exponátů vztahujících se k novodobým českým dějinám. Pomocí audiovizuálních a interaktivním prvkům vás expozice vtáhne zpět do let minulých. Kromě věrných kopií pokojů z 30. až 90. let minulého století uvidíte třeba první zlatou československou medaili gymnasty Bedřicha Šupčíka z olympiády v Paříži v roce 1924, sportovní stejnokroj T. G. Masaryka nebo tzv. „dvojtank”, z jedné části kopie osvoboditelského tanku z roku 1945 a z druhé části kopie tanku okupantů z roku 1968.

  Autor: Alexandr Malachovský

 • Česká pošta a Kancelář prezidenta republiky na Pražském hradě otevřely expozici historie poštovních služeb. Ve třech tematických celcích přibližuje dějiny hradní pošty i poštovních služeb obecně, známkové motivy Pražského hradu a tradici prezidentského portrétu na známkách. Expozice se nachází v prostorách tradiční pobočky na třetím nádvoří Pražského hradu, která má více než staletou tradici své činnosti. Více čtěte ZDE

  Autor: ČTK / Deml Ondřej

 • V Hergetově cihelně u Karlova mostu v Praze se otevřelo muzeum Pedal Planet. Najdete více než 120 exkluzivních modelů šlapacích autíček. Uvidíte tu mnoho unikátů včetně jednoho z prvních šlapadel z přelomu 19. století, technicky složitá autíčka, výdobytky socialismu i ukázky art deco a mnoho dalšího.

  Autor: Blesk:Daniel Černovský

 • Historií vozů vyráběných pod značkou Škoda projdete v muzeu v Mladé Boleslavi. K vidění je tu toho opravdu spoustu, pro děti je připravená hrací zóna. Aktuálně zde probíhá výstava ke 120. výročí vzniku motosportu, který připomíná i neobyčejný příběh závodníka Narcise Podsedníčka a dalších jeho následovníků.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • Nové zábavní centrum Funpark v libereckém Centru Babylon zve na více než dvacet atrakcí od obřího vodopádu se skluzavkou přes střílecí hrad s pěnovými míčky až po Ninja arénu – překážkovou dráhu ve stylu Pevnosti Boyard. Děti se tu svezou i na šlapacích autíčkách nebo postaví dům z obřích kostek.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi je otevřena nová výstava nazvaná Hele, v muzeu je Jů a Hele! Je symbolickým dárkem ke 40. narozeninám oblíbených postaviček Studia Kamarád. První díl pořadu tehdejší Československá televize odvysílala v lednu 1981. V muzeu děti i jejich rodiče vedle Jů a Hele potkají nejen Mufa Supermufa nebo Harryho Šoumena, ale i Tryskomyšky a další postavičky ze Studia Kamarád. Výstava bude otevřena do ledna příštího roku.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Unikátní dioráma od výtvarníka Jiřího Trnky znázorňující svatbu u Broučků je nově k vidění ve stálé expozici Muzea loutek v Plzni. Prostorové znázornění jednoho z příběhů Broučků od Jana Karafiáta s 57 loutkami vytvořil plzeňský rodák v roce 1939 jako zakázku pro světovou výstavu v New Yorku. Kvůli okupaci Československa dílo do Ameriky neodjelo. Dioráma je široké 2,4 metru, hluboké metr a vysoké 1,2 metru.

  Autor: Foto ČTK – Miroslav Chaloupka

 • Máte pro strach uděláno? Pak je pro vás určena výstava Hrůzostrašné legendy ožívají. V Letohrádku Mitrovských v Brně na ní uvidíte historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti. Pro výstavu byly vytvořené speciální figury, na kterých nechybí věrohodné detaily – skleněné oči, ostré zuby, účesy a dobové šaty. Atraktivitu zvyšují neobyčejné “oživlé“ obrazy. Před očima se zprvu idylický portrét promění ve strach nahánějící bestii. Výstava potrvá do 28. listopadu.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • Na zrekonstruovaném zámku v Moravském Krumlově jsou opět k vidění velkoplošná plátna Slovanské epopeje od Alfonse Muchy. Kapacita návštěvníků je omezena na 100 a to jak kvůli protipandemickým opatřením, tak kvůli udržení konstantní teploty a vlhkosti. Více čtěte ZDE

  Autor: Robert Klejch

 • Ve spolupráci s Českou televizí bude v areálu ostravských Dolních Vítkovic v Ostravě od soboty otevřena interaktivní výstava Večerníček a království pohádek. Výstava mapuje vznik i historii českých večerníčků. Na návštěvníky čekají také pohádková kouzla, čáry a filmové triky. Zajít tam můžete až do konce března příštího roku.

  Autor: Jakub Poláček

   

   

 • Source link

  Click to comment

  Leave a Reply

  Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

  You May Also Like

  Zprávy

  Zuzana Plačková na Sri Lance strávila tři týdny a podstupovala tam různé procedury. Měla též speciální jídelníček, pila čerstvé šťávy a čaje a meditovala. ...

  Zdraví

  Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...

  Vynikající

  Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

  Současnost, dárek

  Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...