Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Eric Steinley se ubránil útoku žraloka: Obří parybě dal pěstí!


Záchranáři v neděli 10. října vyjížděli na kalifornskou pláž Salom Creek Beach, kde došlo k útoku žraloka. Vyrazil si tam zasurfovat Erik Steinley. Osmatřicetiletý zkušený surfař chtěl prožít příjemnou neděli odreagováním se ve vlnách. Netušil, že výlet bude mít dramatický konec.

Zrovna odpočíval na prkně a pozoroval pobřeží, když ucítil neuvěřitelnou bolest a v mžiku se ocitl pod hladinou. „Jen jsem cítil, jak mě strašně těžká věc táhne a bylo to jako svorka kolem mé nohy,“ popsal pro televizi ABC okamžik, kdy ho za nohu chytl velký bílý žralok a stáhl ho pod hladinu.

O něco dál surfoval Jared Davis, který viděl jen ocas žraloka, jak se mihnul nad hladinou. Stainley si dokázal zachovat chladnou hlavu a snažil se predátorovi ubránit holýma rukama.  „Udeřil jsem tu věc. Byl to tak ubohý úder ve srovnání s tím, jak velké stvoření to bylo,“ dodal s tím, že si o jeho zuby pořezal ruku.

Žralok surfařovi ukousl ruku: Mladý táta (†31) zemřel krátce před narozením svého prvního dítěte

Stainley měl ale obrovské štěstí, protože žralok ho pustil. Zraněný surfař konečně mohl vyplout nad hladinu, aby se nadechl a začal křičet na ostatní, aby rychle plavali z vody ven.

Zatímco plaval na břeh, občas zahlédl stíny pod hladinou. „Pomyslel jsem si, že to určitě nemohu zvládnout,“ popsal zápas o život. Jakmile se dostal na břeh, desítky dalších surfařů mu přiběhly na pomoc. Ostatní ho položili na surf a odnesli pryč z pláže k vrtulníku. V nemocnici musel podstoupit několik operací.

„Má před sebou dlouhou cestu k zotavení,“ uvedl jeho kamarád Mark Jensen na stránce GoFundMe, kde se rozhodl založit veřejnou sbírku pro svého kamaráda. Výtěžek bude použit na zdravotní výlohy.

Zklamání a strach pašeračky Terezy: S odvoláním nepochodila, v Pákistánu si ještě posedí

VIDEO: Policista mimo službu zachránil z moře chlapce, na kterého si brousil zuby žralok!

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

You May Also Like

Zprávy

Zuzana Plačková na Sri Lance strávila tři týdny a podstupovala tam různé procedury. Měla též speciální jídelníček, pila čerstvé šťávy a čaje a meditovala. ...

Zdraví

Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...

Vynikající

Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

Současnost, dárek

Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...