Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Tereza Hlůšková: Odvolání? Obrovské zklamání u soudu!


Už už to vypadalo, že dlouhé utrpení Češky Terezy Hlůškové (22) odsouzené v Pákistánu za pašování heroinu skončí. Doufala, že soud konečně vyslechne její odvolání. Advokát ji ujišťoval, že má dobrou šanci a konečně bude propuštěna. Jenže pak přišla ledová sprcha.

Už více než 3 roky tráví česká občanka Tereza Hlůšková za zdmi pákistánských kriminálů. Prvoinstanční soudní líčení se pro ni nesnesitelně vleklo a zdá se, že průtahům nebude konec ani v případě jejího odvolacího řízení.

Naděje, která vyhasla

Doufala, že ve čtvrtek soud projedná odvolání proti rozsudku, který ji poslal za katr na dlouhých 8 let a 8 měsíců. Její případ měli posoudit dva přední odborníci na drogovou problematiku, soudci Ali Baqir Najafi a Sarfraz Dogar. Její advokát Asghar Dogar jí dával velkou naději, že mladou Češku zprostí viny. Jenže pak přišlo velké zklamání.

Terezino odvolání opět nebylo projednáno. Jednání nemohlo proběhnout, protože soudce  Ali Baqir Najafi nebyl přítomen. Terezin právník Dogar a státní zástupce se dostavili. Jednání bylo odročeno na 4. října vzhledem k absenci soudce,“ sdělil ve čtvrtek Blesku zdroj obeznámený se situací mladé ženy v Pákistánu.

Přišla jen kamarádka

Na místě podle něj chyběli právní zástupci Terezina spoluobžalovaného, který byl ovšem v prvoinstančním řízení zproštěn viny. Přišla se podívat i Sita, údajná Terezina kamarádka, která si rovněž odpykávala trest za drogové delikty, byla však před časem propuštěna. „Sita je občanka Srí Lanky a do Pákistánu se přivdala,“ vysvětlil zdroj Blesku.

Česká občanka Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena na letišti v pákistánském Láhauru. V zavazadle jí celníci našli bezmála 9 kilogramů heroinu. Za to ji soud o rok později poslal do vězení na 8 let a 8 měsíců. Tereza s verdiktem nesouhlasí a podala odvolání. Svůj trest si odpykává v nechvalně proslulé pákistánské věznici Kot Lakhpat  v Láhauru.

Pašeračka Tereza padla do oka právnickému esu: Z pákistánské basy ji chce dostat zadarmo!

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

You May Also Like

Zprávy

Zuzana Plačková na Sri Lance strávila tři týdny a podstupovala tam různé procedury. Měla též speciální jídelníček, pila čerstvé šťávy a čaje a meditovala. ...

Zdraví

Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...

Vynikající

Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

Současnost, dárek

Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...