Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Kam na výlet: Olympijské parky v Praze a Brně


 • 22. července 2021

  16:57

  O víkendu bude polojasno s občasným deštěm a teplotami kolem 30 stupňů. To je počasí přímo stvořené pro nějaký výlet. Ve spolupráci s CzechTourism a serverem kudyznudy.cz jsme pro vás připravili několik tipů. Vybrat si můžete i ZDE nebo ZDE

 • Atmosféru her do Prahy i do Brna přenesou Olympijské festivaly. Nejdelší sportovní akce léta bude trvat 17 dní a nabídne přes 30 sportů k vyzkoušení. Hlavním motivem festivalů je návrat dětí ke sportu, proto se poprvé uskuteční i příměstské tábory. Nebudou chybět paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo nová vzdělávací zóna. Více se dočtete ZDE

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • V sobotu se na břehu Vltavy naproti dostihovému závodišti ve Velké Chuchli v Praze otevřou brány Titan Parku. Jde o největší park s překážkami typu vytrvalostního závodu Spartan Race. Otevře se stylově závodem, který začíná ve 12.30 hodin, program je připravený na celý den.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Navštívíte běžně nepřístupnou kapli sv. Jiří na hradě Český Šternberk. Dozvíte se víc o stavebním vývoji hradu i o osudu šternberského panství v různých obdobích. Poznáte nově zrestaurované barokní sochy, které okolí hradu zdobí už 250 let.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Nejrůznější přírodní produkty můžete vyrábět v učebně lektvarů, v perníkářské dílně, ve staré svíčkárně, nebo si pohrát se zvířátky v podzámeckém areálu Košátky na Mladoboleslavsku. V horkých letních dnech můžete posedět v chladném sklepení, nebo se nechat postříkat bláznivou kytkou. Kdo má rád pohyb a srandu může se každé dvě hodiny zúčastnit závodů v hobby horsingu na dřevěném koni.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Prohlédnout si sportovní a ultralehká letadla, vrtulníky, vírníky, větroně i aerovlaky můžete v sobotu od 10 hodin na letišti v Chebu. Koná se tu den otevřených dveří.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Hrad Sovinec v temné době Třicetileté války. Po celý víkend jsou připravené bitvy, šermíři, sokolnické ukázky i ukázky kovářského řemesla.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Komentované prohlídky dvorce, malebné vojenské ležení, turnaj lučištníků i bojovníků, zábavný dětský program s názvem «Cesta válečníka» a dechberoucí dětská bitva. Takový je program víkendové akce v Chrastavě.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • *Praha – Již 15. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě. Vystoupení souborů proběhnou na venkovních pódiích v centru Prahy. Vyvrcholením festivalu je vždy průvod souborů po Starém Městě. Akce se zúčastní téměř 50 tanečních souborů z 20 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 1000 zpěváků, tanečníků a hudebníků.

   

  *Muzeum lidových staveb v Kouřimi – každou sobotu až do 14. srpna tu bude k vidění jedno z řemesel našich předků. Tentokrát se dozvíte zajímavosti o praní prádla a modrotisku.

   

  *Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum na Vsetínsku bude v sobotu hostit hudební festival Romská píseň. V neděli se ve skanzenu uskuteční tradiční Anenská pouť. Oslava svátku oblíbené valašské patronky svaté Anny je spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.

   

  *Ivančice – Svatojakubská pouť se koná o víkendu hned na několika místech města. Těšit se můžete na hudbu od cimbálovky, přes country až po rock. Pro děti jsou kromě pouťových atrakcí připravené pohádky i filmová představení pro dospělé.

   

  *Vlčnov – na sobotu od 16.30 je připraveno již 15. hodové zpívání ve vlčnovských búdách. Zpívat až do noci bude hned několik ženských i mužských sborů.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • *Praha – To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte už v sobotu na Smíchovské náplavce. V nabídce bude také pikantní pljeskavica, pálivé dobroty bohaté na chilli a dokonce i hmyz.

   

  *Orlová – Olrovský gulášfest se koná v sobotu v areálu místního letního kina od 12 hodin. Nebude chybět tradiční soutěž o nejlepší guláš a ochutnávka.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Dvě patra Sovových mlýnů v Muzeu Kampa v Praze 1 zaplnila díla předního českého ilustrátora a legendy animovaného filmu Jiřího Šalamouna. Jeho dílo provází Čechy po celé generace, kdo by nemiloval večerníček o Maxipsu Fíkovi nebo filmovou sérii Básníci, kde Šalamounovy kresby nemohly chybět. Výstava potrvá do konce září. Více čtěte ZDE

  Maxipes Fík Redakce Blesk

 • Česká pošta a Kancelář prezidenta republiky na Pražském hradě otevřely expozici historie poštovních služeb. Ve třech tematických celcích přibližuje dějiny hradní pošty i poštovních služeb obecně, známkové motivy Pražského hradu a tradici prezidentského portrétu na známkách. Expozice se nachází v prostorách tradiční pobočky na třetím nádvoří Pražského hradu, která má více než staletou tradici své činnosti. Více čtěte ZDE

  Autor: ČTK / Deml Ondřej

 • Národní muzeum v Praze prodlouží pro velký zájem až do konce září egyptologickou výstavu Sluneční králové. Původně měla skončit 6. června. Na výstavu je možné přijít ale jen se vstupenkou z on-line rezervačního systému na konkrétní den a čas. Výstava unikátních nálezů, které dlouho neopustily a již zřejmě neopustí území Egypta, patří k hlavním událostem Národního muzea i současných výstav v Česku. Výstava se připravovala několik let. Více čtěte ZDE

  Autor: Robert Klejch

 • V Hergetově cihelně u Karlova mostu v Praze se otevřelo nové muzeum. V Pedal Planet najdete více než 120 exkluzivních modelů šlapacích autíček. Uvidíte tu mnoho unikátů včetně jednoho z prvních šlapadel z přelomu 19. století, technicky složitá autíčka, výdobytky socialismu i ukázky art deco a mnoho dalšího.

  Autor: Blesk:Daniel Černovský

 • Kostýmy ze známých pohádek si můžete prohlížet v OD Kotva v Praze. Výstava je zasvěcena 200. výročí narození Boženy Němcové, takže můžete vidět kostýmy z pohádek právě této naší autorky včetně nedávno odvysílané minisérie o jejím životě. Ale nejsou opomenuty ani kostýmové hity z pohádek Tři oříšky, S čerty nejsou žerty, Princ a Večernice či Pyšná princezna. Více ZDE

  Autor: Blesk.cz – Martin Přibyl / koláž

 • Naučná Kudrnáčova stezka od soboty propojí obnovenou úvozovou cestou obce Poříčany a Klučov. Po kilometr a půl dlouhé trase provede děti a rodiče kreslený kluk Kudrnáč a jeho pes Chlupáč. Na 11 informačních panelech se dozvíte o historii okolí.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi je otevřena nová výstava nazvaná Hele, v muzeu je Jů a Hele! Je symbolickým dárkem ke 40. narozeninám oblíbených postaviček Studia Kamarád. První díl pořadu tehdejší Československá televize odvysílala v lednu 1981. V muzeu děti i jejich rodiče vedle Jů a Hele potkají nejen Mufa Supermufa nebo Harryho Šoumena, ale i Tryskomyšky a další postavičky ze Studia Kamarád. Výstava bude otevřena do ledna příštího roku.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Unikátní dioráma od výtvarníka Jiřího Trnky znázorňující svatbu u Broučků je nově k vidění ve stálé expozici Muzea loutek v Plzni. Prostorové znázornění jednoho z příběhů Broučků od Jana Karafiáta s 57 loutkami vytvořil plzeňský rodák v roce 1939 jako zakázku pro světovou výstavu v New Yorku. Kvůli okupaci Československa dílo do Ameriky neodjelo. Dioráma je široké 2,4 metru, hluboké metr a vysoké 1,2 metru.

  Autor: Foto ČTK – Miroslav Chaloupka

 • Tajuplný a kouzelný svět ožívá v DEPO2015 v Plzni. Připravena je tu interaktivní výstava, která vás zavede do lesa plného příběhů, a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Do příběhu vstoupíte králičí norou, ocitnete se na dně rybníka, odhalíte kouzlo svítících stromů, prohlédnete si magickou krajinu z Avatara a objevíte mnohé další fantastické taje. Děti navíc po příchodu dostanou magické hůlky, díky nimž budou moci oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace. Akce trvá do 2. srpna.

  Autor: Czechtourism a archiv pořadatelů

 • Aeronautica – Létající stroje Leonarda da Vinciho je interaktivní výstava na zámku Kozel. V prostorách jízdárny si budete moci vyzkoušet a vlastní silou rozpohybovat řadu strojů v životní velikosti, které byly sestaveny podle skic renesančního génia. K vidění jsou předchůdci dnešních padáků, paraglidů či vrtulníků tak, jak je namaloval Leonardo da Vinci v 15. století. Výstava trvá do konce září. Více čtěte ZDE

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Vzácný originál středověkého latinského rukopisu tzv. Lipnické bible můžete na hradě Lipnice nad Sázavou obdivovat do konce srpna. Bible se na místo svého vzniku vrátí po 600 letech. Ručně psaný originál je hlavním exponátem výstavy Lipnická bible 1421 – 2021.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Jedinou takovou atrakci v Česku nabízí návštěvníkům Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech. Jde o průjezd důlní štolou v závěsném vláčku, kterým se ještě loni dopravovali horníci na místo těžby v podzemí. Maketa důlní štoly je dlouhá tři sta metrů. Mašinka je unikát, jezdí totiž po stropě.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Na výstavu Hollywood na zámku Červený hrádek u Jirkova zve milovníky filmu kurátor výstavy Radek Jirgl. K vidění je několik desítek originálních věcí, které drželi v rukou slavní herci, nebo byly součástí hollywoodských filmů. Nejnovější rekvizita je meč z filmu Robin Hood, který je i na plakátě. Výstava potrvá do 31. srpna.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • Lízátka, bonbony, cukrová vata, zmrzlin anebo marcipán – i dobroty musely někde vzniknout. Cestu do historie mlsání můžete zažít na výstavě v Letohrádku Mitrovských v Brně. Prohlédnete si výrobnu sladkostí, historickou cukrárnu, retro kavárnu, ale i obchod s cizokrajným zbožím, nechybí historické bonboniéry, raritní formy na čokoládu a mnoho dalšího. Několik set exponátů vás vrátí do období konce habsburské monarchie a především do meziválečných let v první polovině 20. století. Souběžnou výstavou je svět trpaslíků. Obě trvají do 28. srpna. Více čtěte ZDE

  Autor: Czechtourism a archiv pořadatelů

 • Hrad Pernštejn na Brněnsku, místo natáčení pohádek Sedmero krkavců či Jak se budí princezny, zná každý. Přilehlá Vrchnostenská zahrada ale byla veřejnosti tři roky zapovězena kvůli rozsáhlým opravám. Teď se stane samostatným návštěvnickým okruhem. Obnova stála 125 milionů, ale prohlídka stojí za to. Zahrada je minimálně v Česku ojedinělá zejména svým umístěním ve strmém kopci. Více ZDE

  Autor: Foto Blesk – Zdeněk Matyáš

 • * Obrovská hlava římského vojáka, lokomotiva křížená s chameleonem, hned vedle bota, z níž čouhá hlava krasavice s kloboukem. Takové je panorama až pět metrů vysokých soch, které v Lednici na jihu Moravy u hlavního zámeckého parkoviště vytvořili tuzemští umělci z mořského písku. K vidění je tu celkem na dvě desítky soch. Lednické sochařské sympozium je podle něj pravděpodobně největší festival svého druhu ve střední Evropě. Obdivovat je tu můžete až do konce října.

  * Sochy z písku jsou k vidění i v Písku na jihu Čech. Tentokrát jsou spojeny se vznikem města a představují pět prvků mytologického příběhu o založení města. Zde buodu k vidění až do konce listopadu.

  Autor: Blesk:Michal Olšiak

 • U Bukovanského mlýna, přibližně pět kilometrů od Kyjova, můžete navštívit Alej českých panovníků. Monumentální dílo zatím nabízí sochy v životní velikosti 19 významných postav našich dějin, od mytických až po historicky doložitelné. Každý rok jich přibývá 6 až 8 nových. Nakonec jich má být 78 a končit Karlem I. Habsburským. Více čtěte ZDE

  V Bukovanech u Kyjova vzniká Alej českých panovníků Hynek Zdeněk

 • Source link

  Click to comment

  Leave a Reply

  Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

  You May Also Like

  Vynikající

  Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

  Zdraví

  Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...

  Současnost, dárek

  Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...

  Vynikající

  Mural, velkoplošné malby, graffiti, to vše bychom mohli zařadit do takzvaného street artu neboli pouličního umění. V poslední době se malby od novodobých umělců začaly...