Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Pandemie covidu zhoršila „epidemii samoty“ mezi mileniály, varuje průzkum


Britský think-tank Onward představil průzkum, ve kterém se věnuje fenoménu mezi mileniály mladších 35 let. Mileniálové, čili generace Y, je většinou označení lidí, kteří se narodili po roce 1982. Právě mezi touto skupinou lidí se šíří osamělost, mají jen jednoho blízkého přítele, mnohdy žádného. Pandemie covidu-19 a lockdownová opatření jejich samotu ještě prohloubila, uvedl list Daily Mail.

U mileniálů se někdy hranice narození posouvá a do této generace se řadí všichni narozeni mezi lety 1974 až 2000. Výzkum Onwardu byl ale zaměřen na lidi narozené v roce 1986 či později, analytikové mluví v jejich případě o „epidemii samoty“.

Nejsou asociální, ale osamělí

Mileniálové se jen zřídka zastaví „na kus“ řeči se sousedy a je nepravděpodobné, že se připojí do nějaké skupinové činnosti či klubu, pětina z nich má jednoho nebo žádného blízkého přítele, uvádí Onward. Odborníci zdůraznili, že zástupci této generace nejsou asociální, postrádají ale čas a pocit bezpečí.

Analytici think-tanku poukázali na to, že ještě před jedním desetiletím mívali třicátníci třikrát více blízkých přátel než v současnosti. Onward na základě svého zkoumání předložil vládě žádost, aby byla zbudována občanská organizace, která bude vyzývat věkovou skupinu 18 až 35 let, aby se zapojili do dobrovolnictví. Experti v tom vidí způsob, jak „zabít“ jejich samotu, zužitkovat jejich čas a poskytnout jim pocity bezpečí a jistoty.

Pro studenty by dobrovolnictví mělo i tu výhodu, že by se jim odpracované dny odčítaly od školného. „Mladí lidé se potýkají s epidemií samoty, kterou nikdo neřeší. Tento fenomén ničí integritu, která drží naši společnost pohromadě,“ komentoval šéf Onwardu a bývalý poradce premiérské kanceláře v Downing street Will Tanner.

„S každou generací to bude horší.“

„Počet přátel u mladých lidí se za poslední desetiletí ztenčil, předešlé generace měly až třikrát více blízkých kamarádů. Navíc 15 měsíců lockdownu tomu neprospělo a mladí mají o to méně přátel, těžko se jim důvěřuje lidem a čím dál více se odcizují svému prostředí a komunitám,“ vysvětlil Tanner. „S každou generací to bude horší,“ varoval.

„Průzkum odkrývá rozpad sociální sítě ve Velké Británii, nejedná se o geografickou záležitost, problematika má generační základ. S každou novou věkovou skupinou se mezi lidmi ztrácí vzájemnou propojenost a podporu,“ reagoval na výzkum bývalý ministr zdravotnictví James O’Shaughnessy.

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

You May Also Like

Zprávy

Zuzana Plačková na Sri Lance strávila tři týdny a podstupovala tam různé procedury. Měla též speciální jídelníček, pila čerstvé šťávy a čaje a meditovala. ...

Zdraví

Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...

Vynikající

Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

Současnost, dárek

Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...