Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Víkend otevřených zahrad, sochy z píšku i da Vinciho sochy


 • 10. června 2021

  16:57

  První letní víkend s teplotami nad 25 stupňů je před námi. Teplé dny mohou zkropit  místy i přívalové deště. Víkendové počasí je tak přímo stvořené pro pěkný výlet. Ve spolupráci s CzechTourism a serverem kudyznudy.cz jsme pro vás připravili několik tipů. Vybrat si můžete i ZDE nebo ZDE

 • Unikátní, zámecké, běžně nepřístupné, výjimečné svou architekturou nebo vznikem, arboreta a další zajímavé zahrady můžete navštívit v rámci dalšího ročníku Víkendu otevřených zahrad. Kam vyrazit najdete ZDE

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Svou sezonu zahájily hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu. Návštěvníci se mohou zúčastnit skupinových prohlídek interiérů, které jsou podle současných vládních nařízení omezeny pro 10 osob včetně průvodce. Před návštěvou si raději ověřte na webových stránkách památky podmínky pro její prohlídku. Dobrou zprávou je, že mnohde se rozjíždí i doprovodný kulturní program, jako jsou slavnosti, jarmarky, šermířská vystoupení a mnoho dalšího.

  Karlštejn Youtube/Visit Czech Republic

 • V sobotu od 12 hodin se v Archeologickém parku v Praze-Liboci uskuteční tradiční Římský den.  Uvidíte tu scénické ukázky ze života antické společnosti, včetně vystoupení skupiny římských legionářů. Vedle přehlídky legií a ukázek výcviku vojska, jsou pro děti i rodiče připraveny gladiátorské zápasy, ukázky starověkých řemesel a občerstvení produkty dobové kuchyně.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Národní muzeum v Praze prodlouží pro velký zájem až do konce září egyptologickou výstavu Sluneční králové. Původně měla skončit 6. června. Na výstavu je možné přijít ale jen se vstupenkou z on-line rezervačního systému na konkrétní den a čas. Výstava unikátních nálezů, které dlouho neopustily a již zřejmě neopustí území Egypta, patří k hlavním událostem Národního muzea i současných výstav v Česku. Výstava se připravovala několik let. Více čtěte ZDE

  Autor: Robert Klejch

 • V Hergetově cihelně u Karlova mostu v Praze se otevřelo nové muzeum. V Pedal Planet najdete více než 120 exkluzivních modelů šlapacích autíček. Uvidíte tu mnoho unikátů včetně jednoho z prvních šlapadel z přelomu 19. století, technicky složitá autíčka, výdobytky socialismu i ukázky art deco a mnoho dalšího.

  Autor: Blesk:Daniel Černovský

 • Kostýmy ze známých pohádek si můžete prohlížet v OD Kotva v Praze. Výstava je zasvěcena 200. výročí narození Boženy Němcové, takže můžete vidět kostýmy z pohádek právě této naší autorky včetně nedávno odvysílané minisérie o jejím životě. Ale nejsou opomenuty ani kostýmové hity z pohádek Tři oříšky, S čerty nejsou žerty, Princ a Večernice či Pyšná princezna. Více ZDE

  Autor: Blesk.cz – Martin Přibyl / koláž

 • Zámek Kačina u Kutné Hory přichystal na víkend festival zámeckého divadla MAKAČÍNO a Víkend otevřených zahrad. Návštěvníky čekají divadelní představení pro malé i velké diváky, dílničky pro děti i komentované prohlídky. Začátek po oba dva dny je v 10 hodin.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Naprosto bezdůvodný švihlý pochod se půjde v sobotu v Týně nad Vltavou. Sraz je u Starého mostu u restaurace Pavláčka v 16 hodin. Švihlou chůzí odsud vyrazí recesisté přes most na náměstí a konec je v Artu, kde bude malá projekce Monty Python. Stylový outfit vítán pro dospělé i děti.

  Autor: Ondřej Požár

 • Unikátní dioráma od výtvarníka Jiřího Trnky znázorňující svatbu u Broučků je nově k vidění ve stálé expozici Muzea loutek v Plzni. Prostorové znázornění jednoho z příběhů Broučků od Jana Karafiáta s 57 loutkami vytvořil plzeňský rodák v roce 1939 jako zakázku pro světovou výstavu v New Yorku. Kvůli okupaci Československa dílo do Ameriky neodjelo. Dioráma je široké 2,4 metru, hluboké metr a vysoké 1,2 metru.

  Autor: Foto ČTK – Miroslav Chaloupka

 • Tajuplný a kouzelný svět ožívá v DEPO2015 v Plzni. Připravena je tu interaktivní výstava, která vás zavede do lesa plného příběhů, a vy se stanete jejich nejdůležitější součástí. Do příběhu vstoupíte králičí norou, ocitnete se na dně rybníka, odhalíte kouzlo svítících stromů, prohlédnete si magickou krajinu z Avatara a objevíte mnohé další fantastické taje. Děti navíc po příchodu dostanou magické hůlky, díky nimž budou moci oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace. Akce trvá do 2. srpna.

  Autor: Czechtourism a archiv pořadatelů

 • Aeronautica – Létající stroje Leonarda da Vinciho je interaktivní výstava na zámku Kozel. V prostorách jízdárny si budete moci vyzkoušet a vlastní silou rozpohybovat řadu strojů v životní velikosti, které byly sestaveny podle skic renesančního génia. K vidění jsou předchůdci dnešních padáků, paraglidů či vrtulníků tak, jak je namaloval Leonardo da Vinci v 15. století. Spojit návštěvu s prohlídkou zámku bude možné od 1. června, zatím se potom můžete projít v zámecké zahradě. Výstava trvá do konce září.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Nová expozice Řemesla pod Novohradskými horami je umístěna ve výstavních prostorách Tvrze Žumberk u Nových Hradů na jihu Čech. Poznáte často dávno zapomenutý um dávných řemeslníků – kameníků, tesařů, kolářů, bednářů, truhlářů, provazníků, ševců a koželuhů. Speciální pozornost je věnovaná nejslavnějšímu řemeslu Novohradských hor – sklářství.

  Autor: Czechtourism a archiv pořadatelů

 • Tradiční Zámeckou neděli s auto-moto veterány se koná na zámku Kvasiny. Letos si navíc připomínáme 142 let od narození zakladatele značky JAWA Ing. Františka Janečka a 86. výročí, kdy z kvasinské linky sjel první automobil JAWA. Příjezd strojů na nádvoří je plánován na 10 hodin, prohlédnout si je můžete pak až do 13. hodiny, kdy vyjedou na spanilou jízdu po trase Solnice – Kvasiny – Skuhrov nad Bělou a zpět.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Pouze tři červnové víkendy bude otevřená jeskyně Býčí skála u Křtin. Délka prohlídky Býčí skály zabere cca 90 min. V jeskyni je vysoká vlhkost a teplota okolo 9°C. Organizátoři doporučují rezervaci termínu. Po zbytek roku je tento unikátní jeskynní systém uzavřený.

  Autor: Blesk:CNC_David Malík

 • Vůbec nejstarší dochovaný reportážní snímek na světě, dílo kněze a vědce Bedřicha Franze (†64), vůbec poprvé představí na hradě Špilberku Muzeum města Brna. Metodou otce fotografie Louise Daguerra zachytil Franz svou kamerou 10. června 1841 církevní slavnost na brněnském Zelném trhu. Kvůli citlivosti unikátu jej vystaví v hranolové věži jen do neděle 13. června.

  Autor: Zdeněk Matyáš, Muzeum města Brna

 • Lízátka, bonbony, cukrová vata, zmrzlin anebo marcipán – i dobroty musely někde vzniknout. Cestu do historie mlsání můžete zažít na výstavě v Letohrádku Mitrovských v Brně. Prohlédnete si výrobnu sladkostí, historickou cukrárnu, retro kavárnu, ale i obchod s cizokrajným zbožím, nechybí historické bonboniéry, raritní formy na čokoládu a mnoho dalšího. Několik set exponátů vás vrátí do období konce habsburské monarchie a především do meziválečných let v první polovině 20. století. Souběžnou výstavou je svět trpaslíků. Obě trvají do 28. srpna. Více čtěte ZDE

  Autor: Czechtourism a archiv pořadatelů

 • Hrad Pernštejn na Brněnsku, místo natáčení pohádek Sedmero krkavců či Jak se budí princezny, zná každý. Přilehlá Vrchnostenská zahrada ale byla veřejnosti tři roky zapovězena kvůli rozsáhlým opravám. Teď se stane samostatným návštěvnickým okruhem. Obnova stála 125 milionů, ale prohlídka stojí za to. Zahrada je minimálně v Česku ojedinělá zejména svým umístěním ve strmém kopci. Více ZDE

  Autor: Foto Blesk – Zdeněk Matyáš

 • Obrovská hlava římského vojáka, lokomotiva křížená s chameleonem, hned vedle bota, z níž čouhá hlava krasavice s kloboukem. Takové je panorama až pět metrů vysokých soch, které v Lednici na jihu Moravy u hlavního zámeckého parkoviště vytvořili tuzemští umělci z mořského písku. K vidění je tu celkem na dvě desítky soch. Lednické sochařské sympozium je podle něj pravděpodobně největší festival svého druhu ve střední Evropě. Obdivovat je tu můžete až do konce října.

  Sochy z písku jsou k vidění i v Písku na jihu Čech. Tentokrát jsou spojeny se vznikem města a představují pět prvků mytologického příběhu o založení města. Zde buodu k vidění až do konce listopadu.

  Autor: Blesk:Michal Olšiak

 • U Bukovanského mlýna, přibližně pět kilometrů od Kyjova, můžete navštívit Alej českých panovníků. Monumentální dílo zatím nabízí sochy v životní velikosti 19 významných postav našich dějin, od mytických až po historicky doložitelné. Každý rok jich přibývá 6 až 8 nových. Nakonec jich má být 78 a končit Karlem I. Habsburským. Více čtěte ZDE

  V Bukovanech u Kyjova vzniká Alej českých panovníků Hynek Zdeněk

 • Na jednom místě ochutnat ta nejlepší vína z kyjovského Slovácka od drobných vinařů, pro které je vinařství životním koníčkem, až po světově úspěšná vinařství můžete v sobotu v Kyjově. Z náměstí TGM budou ke sklípkům dovážet návštěvníky koňské povozy. Vyhrávat bude cimbálovky, představí se i několik pěveckých souborů. 

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Ukázky výcviku dravých ptáků i loveckých psů, myslivecké fanfáry, zajímavosti z myslivecké historie a v neposlední řadě ochutnávka mysliveckých dobrot je připravena o víkendu na hradě Sovinec na Bruntálsku.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů

 • Source link

  Click to comment

  Leave a Reply

  Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

  You May Also Like

  Vynikající

  Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

  Současnost, dárek

  Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...

  Zdraví

  Průzkum Arnika provedla ve spolupráci s dánskou spotřebitelskou společností Danish Consumer Council (DKK). Do projektu se zapojilo několik desítek zemí, ve všech byla nakoupena řada...

  Zdraví

  Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...