Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zprávy

Matka prý porodila desaterčata, má to však háček: Nikdo je neviděl


Gosiame Sitholeová a její manžel Tebogo Tsotetsi se stali ve své domovině novými hvězdami poté, co oznámili, že čekají osmerčata. Jenomže teď by se z nich údajně měli stát skuteční rekordmané, protože se prý při porodu ukázalo, že dětí bylo v děloze ve skutečnosti 10! 

Podle prohlášení rodiny, jež citoval deník Daily Mail, Sitholeová v pondělí v nemocnici v Pretorii předčasně porodila sedm chlapečků a tři holčičky, pět z nich přirozenou cestou a dalších pět císařským řezem. Matka se po porodu zotavuje, zatímco maličké děti bojují o život v inkubátorech. 

Vláda porod odmítla potvrdit 

Sama vláda provincie Gauteng, kde se Pretorie nachází, ale po mediální smršti přišla s oficiálním prohlášením, které všechny překvapilo. Podle něj vláda prověřila všechny veřejné i soukromé nemocnice a ty do jedné prohlásily, že k žádnému výše popsanému mnohačetnému porodu v jejich zařízení nedošlo!

Že se ale něco děje, je zřejmé z jednání nezaměstnaného otce údajných desaterčat. Přijel si totiž do Kapského Města převzít milion randů, což přepočteno z relací tamní měny činí téměř 1,5 milionu korun. Peníze mu podle webu Daily Voice předával filantrop Iqbal Survé, aby novorozeňata nestrádala.

Známá moderátorka (†44) nečekaně zemřela: Bylo to kvůli očkování, šokuje rodina

Děti dosud nikdo neviděl

Na potvrzení, že je zpráva o desaterčatech, kterou jako první přinesl web listu Pretoria News, pravdivá, vystoupil pro změnu se svým prohlášením starosta třímilionového gautengského města Ekurhuleni. Mzwandile Masina pro web deníku Times Live ve středu uvedl, že jeho úředníci maminku i deseterčata navštívili. 

Rodina na oplátku zareagovala, že jejich návštěva byla vřelá. Sám starosta ale v nemocnici nebyl. „Nemusel jsem tam být osobně. Má kancelář se dnes sešla s rodinou a z tohoto setkání vzešlo naše prohlášení,“ řekl Masina.

Čeká nás další konec světa? Prý se naplňuje 300 let staré proroctví potomka Rabiho Löwa

Co se dál ví, je, že Tsotetsi všem vzkazuje, aby byli trpěliví, že děti se světu představí „v pravý čas“. Situace je delikátní, podotkla také teta dětí. „Přišly předčasně, narodily se téměř o dva měsíce dřív, jsou malinkaté, bojují o život v inkubátoru. Matka je stále slabá, je to citlivá záležitost,“ řekla žena pro Times Live.

Nejisté rekordy

Podle zpráv měla Sitholeová, která už dřív porodila jedna dvojčátka, počít zcela přirozenou cestou, což by byl naprostý rekord, protože v dnešní době k mnohočetným porodům dochází většinou po umělém oplodnění.

Pokud se zprávy o narození 10 dětí najednou potvrdí, o svůj rekord přijde Halima Cisséová z Mali, která v Maroku počátkem května porodila devaterčata. Dvě ženy už v minulosti takový počet dětí porodily, miminka ale dlouho po porodu nepřežila. 

Dokud však není jisté, že dětičky Maličanky Cisséové (případně Jihoafričanky Sitholeové) jsou z nejhoršího venku, oficiální rekord bude stále držet Nadya Sulemanová z Kalifornie, jejíž osmerčata letos oslavila ve zdraví už 12. narozeniny! 

Ples ruských prominentů: Dcery pohlavárů z Kremlu byly uvedeny do společnosti na pompézním vídeňském bále!

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

You May Also Like

Vynikající

Auta s majáky zaplnila v noci na středu Ploskovickou ulici v Dolních Chabrech. Podle informací Blesku tam měl někdo v domě pobodat ženu a...

Současnost, dárek

Dva lehce a jeden těžce zraněný, taková je bilance noční nehody u brány číslo 11 u areálu Škoda Auto. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat...

Zdraví

Průzkum Arnika provedla ve spolupráci s dánskou spotřebitelskou společností Danish Consumer Council (DKK). Do projektu se zapojilo několik desítek zemí, ve všech byla nakoupena řada...

Zdraví

Na očkování proti koronaviru se nově můžou registrovat i Češi od 55 let – od půlnoci z úterý na středu. Epidemie koronaviru v Česku slábne,...